Přeskočit na hlavní obsah stránky

2021/2022

Příručka pro rodiče...ЩО РОБИТИ ДЛЯ ІНТЕГРАЦІЇ В СИСТЕМУ ОСВІТИ В ЧЕСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ

prirucka-pro-rodice.pdf

Prosinec v ZŠ

Do fotogalerie bylo přidáno nové album Prosinec v ZŠ

PF 2022

Vyhlášení ředitelského volna na dny 20.- 22.12.2021

Vážení rodiče, milí žáci
velice se omlouvám za komplikace, které Vám způsobím, ale vzhledem ke skutečnosti, že dle aktuální informace je PCR testem potvrzena pozitivita žáka, který byl v pátek ve škole, rozhodla jsem se po dohodě se zřizovatelem vyhlásit ředitelské volno na celé tři dny 20. - 22. 12. 2021. Předpokládám, že někteří budete osloveni KHS, která vám sdělí bližší informace a vyzve k provedení PCR testu u vašeho dítěte.
Mateřská škola uzavřena není, pouze žádám rodiče, kteří mají dítě i v základní škole, aby zvážili docházku mladšího sourozence do MŠ.
Zájemci o stravování nahlásí svůj požadavek do zítra do 8:00 vedoucí školní jídelny p. Lafkové, a to buď telefonicky nebo na e-mail jidelna@zskostelnihlavno.cz.
Děkuji za pochopení a všem přeji krásné pohodové Vánoce, hlavně pevné zdraví a mnoho pracovních i osobních úspěchů v roce 2022. J. Potměšilová

ŘEDITELSKÉ VOLNO ZŠ I MŠ

Ředitelka Základní školy a mateřské školy Kostelní Hlavno vyhlásila na středu 22. 12. 2021 ředitelské volno pro žáky ZŠ i děti MŠ.
Důvodem je odstávka školní jídelny a zhoršená epidemiologická situace v souvislosti s COVID 19.

Informace o testování

Dobrý den, všem rodičům a žákům naší školy.
Vláda rozhodla, že žáci v okrese Praha-východ se budou v termínech 8. a 15. listopadu opět screeningově testovat. Toto se tedy týká i naší školy, testování bude probíhat Ag testy za velmi obdobných podmínek, jako tomu bylo na začátku letošního září. A to včetně výjimek (plně očkovaní žáci nebo žáci po prodělaném onemocnění Covid 19). Testování se netýká dětí v MŠ.
Bližší informace o způsobu testování lze získat na webu MŠMT: edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/jak-na-to-ve-skole.

Karanténa v MŠ

Vážení rodiče, z nařízení hygieny je až do 29.10.2021/včetně/uzavřen provoz MŠ z důvodu karantény. Prosím, vyčkejte na pokyny od hygieny. Vzhledem k blížícím se podzimním prázdninám, prosím rodiče, aby si ponechali doma i starší sourozence - žáky základní školy. Obědy jsou automaticky odhlášeny po celou dobu karantény.
Ošetřovné: V případě nařízené karantény má právo na ošetřovné rodič dítěte mladšího 10 let. V současnosti ale již neplatí výhody ošetřovného platné během mimořádných opatření, ale platí běžná pravidla. To znamená, že nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže pracovat, protože musí pečovat o zdravé dítě mladší 10 let proto, že byla dítěti nařízena karanténa. Výše ošetřovného se počítá od prvního kalendářního dne a činí 60% redukovaného denního vyměřovacího základu za kalendářní den. Ošetřovné je poskytováno na 9 kalendářních dnů (u samoživitelů až 16 dní. Vyplněný formulář potvrdí příslušné dětské zařízení. Odkaz na formulář jeeportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd.
Vyplněný formulář si lze nechat potvrdit elektronicky na e-mail: jitka.potmesilova@zs.kostelnihlavno.cz nebo nechat potvrdit po telefonické domluvě u p. Lafkové.
Přeji všem pevné zdraví a zároveň žádám o zodpovědnost a pečlivé zvážení zdravotního stavu vašeho dítěte před odchodem do školy nebo školky. Hezký den přeje J. Potměšilová