Přeskočit na hlavní obsah stránky

Informace k zahájení školního roku 2020/2021

Vážení rodiče, milí žáci,
začíná nový školní rok, který snad proběhne obvyklým způsobem, jak ho známe
z předcházejících let. Doufám, že se všichni již těšíte a v úterý 1. 9. 2020 se
dostavíte do školy. Zahájení školního roku proběhne s mírným omezením a
v závislosti na počasí. Od žáků se nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti.
Varianta suchá – účast rodičů v omezeném počtu možná:
Všichni se sejdeme v 7:50 na školním dvoře.
Vstup vraty od 7: 40 – 7:50.
Žáci 2. – 5. ročníku utvoří skupinu se svým třídním učitelem.
Slavnostní přivítáni žáků 1. ročníku.
Přechod žáků do svých tříd – již bez účasti rodičů, s výjimkou rodičů žáků

1. ročníku, bez přezutí.
    Před vstupem do budovy nutná dezinfekce rukou.
    Zápisní lístek do školní družiny si vyzvednete venku na dvoře.

Varianta mokrá – pouze rodiče 1. ročníku:
Sraz žáků před budovou školy, kde si je vyzvednou v 7:45 třídní učitelé.
Před vstupem do budovy nutná dezinfekce rukou.
Přechod žáků do kmenových tříd, bez přezutí a bez rodičů.
Žáci 1. ročníku i s rodiči – v omezeném počtu.
Zápisní lístek do školní družiny si vyzvednete ve vestibulu školy.

Další informace o stanovených hygienických a protiepidemických pokynech k organizaci školního roku 2020/21 ke stažení zde.
Na setkání s vámi se všichni moc těšíme.

Příprava nového školního roku 2020

Nový školní rok 2020-2021 bude zahájen v úterý 1. 9. 2020 a to v plném režimu prezenční výuky pro všechny žáky. Nebudou platit žádná omezení týkající se počtu žáků ve třídách a při vstupu do školy se již nebude předkládat prohlášení o bezinfekčnosti (odlišnost od provozu školy v květnu).

Manuálem MŠMT jsou stanovena přesná pravidla, jak postupovat v případě podezření na výskyt nemoci COVID-19 u žáka nebo zaměstnance nebo jak postupovat v případě, kdy žák bude mít příznaky infekčního onemocnění.

Během příštího týdne zveřejním veškeré nutné informace, které se ke startu školního roku vážou, a to především:

1. hygienická pravidla a další pravidla směřující ke snížení rizika přenosu infekčních onemocnění

2. postup při výskytu podezření na nemoc covid-19 a při výskytu nemoci covid-19

3. organizační opatření při zahájení školního roku 20/21.

Hezký zbytek prázdnin a klidné pohodové dny přeje J. Potměšilová

Nové webové stránky

Dobrý den,
rádi bychom Vám představili naše nové webové stránky :-).
Přejeme Vám i dětem klidné prožití letních prázdnin.

Vážení rodiče a žáci.

Během víkendu jsem obdržela informace od MŠMT ohledně nutných podmínek, které je třeba splnit proto, abychom mohli od 25.5.2020 otevřít školu pro naše žáky. V návaznosti na tyto podmínky připravuji dokument, který bude všechna tato pravidla popisovat v podmínkách naší školy.

Informace o způsobu hodnocení žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020.

Metodika MŠMT:

Informace ke škole v přírodě a školní docházce

Informace ke škole v přírodě:

Dnes jsem dostala potvrzovací e-mail o zrušení plánované školy v přírodě. Zaplacené zálohy budou vráceny na vaše bankovní účty. Platby z FKSP nebyly vůbec realizovány.

Informace ke školní docházce:

Vážení rodiče.

Určitě víte o tom, že za jistých podmínek se bude moci obnovit dobrovolná docházka žáků prvního stupně od 25. 05. 2020. Veškeré podrobnosti a informace k tomu, jak to bude vypadat, budu moci zveřejnit až za několik týdnů. A to v návaznosti na oficiální informace od nadřízených orgánů. V této souvislosti vás žádám, abyste třídním učitelům sdělili, zda zvažujete dítě do školy poslat či ne. Vaše informace je pro nás důležitá z důvodu provozního zajištění školy. Veškeré další informace budu průběžně sdělovat na webových stránkách.

Děkuji a hezký den Potměšilová

Angličtina pro nejmenší - online

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru, kdy není jasné do kdy budou uzavřeny základní a mateřské školy, jsme se rozhodli na přechodnou dobu přejít s kroužky anglického jazyka na formu online výuky. Každý týden bude na youtube nahráno výukové video a rodičům dětí bude zaslán odkaz. Videa na tento týden již máme rozeslána.

Stránky s angličtinou pro nejmenší: schooltour.cz/cs

Uzavření školy - mimořádné opatření

Dle nařízení vlády se až do odvolání od 11. března 2020 uzavírá základní škola. Veškeré úkoly pro žáky se vyvěsí na stránky školy během zítřka. Mateřská školka bude i nadále fungovat.

Uzavření školy - mimořádné opatření
Mimořádné opatření - uzavření základních, středních a vysokých škol od 11. 3. 2020 do odvolání
Materiál MZČR k uzavření škol

Vážení rodiče,
v průběhu mimořádných opatření budou vašim dětem zasílány třídními učiteli úkoly k vypracování. V úterý 10. 03. 2020 byly dětem zadány úkoly na období 11. – 13. 3. 2020. Pokud se situace nezmění, další pokyny mohou děti očekávat v pondělí 16. 3. 2020. Sledujte proto, prosím, pravidelně e-mailové schránky a webové stránky školy.
O aktuální situaci budeme průběžně informovat na webových stránkách školy.

Informace ČSSZ pro rodiče a školská (obdobná) zařízení - karanténa a ošetřovné

Upozornění školní jídelny

PLATBA ZA MĚSÍC PROSINEC pouze 13. - 17.12.2019
Na tento měsíc odhlašujeme nejpozději 12.12. do 13h z důvodu vyúčtování kalendářního roku. Vaše konto bude tímto do nového roku srovnáno na 0Kč.

Seminář "Jak budovat rodičovskou autoritu"

Jedná se o přednášku/seminář pana Zdeňka Oklešťka, která se bude konat 26.11.2019 v prostorách ZŠ Na Výsluní v Brandýse nad Labem.

Volby do Školské rady

Pozvánka - středa 20. 11. 2019

Vážení rodiče,
dne 20. 11. 2019, se uskuteční volby do Školské rady.
Volební místnost v budově školy bude otevřena od 6:45 hod. do 17:00 hodin.
POKYNY K VOLBÁM + VOLEBNÍ LÍSTEK

Vážení rodiče a příznivci školy,
zveme vás dne 20. 11. 2019 od 16:30 hodin na veřejnou prezentaci
plánované obnovy školní zahrady a školního dvora.

UPOZORNĚNÍ - Ředitelské volno dne 5. 9. 2019, z důvodu celodenní odstávky elektrické energie.